Laravel Vapor Nedir?

Laravel Vapor, Laravel tabanlı uygulamaların AWS (Amazon Web Services) üzerinde serverless olarak çalışmasını sağlayan bir hizmettir. Laravel Vapor, uygulamalarınızın ölçeklenebilirlik, performans ve maliyet avantajları sağlayan bir serverless altyapı üzerinde çalışmasını sağlar.

Vapor, Laravel uygulamalarınızı AWS Lambda işlevleri ve diğer AWS hizmetleri ile entegre eder. AWS Lambda, olay tetikleyicilerine bağlı olarak çalışan, yönetilen bir sunucu olmadan kod parçalarını çalıştırmanıza olanak sağlar. Bu sayede gereksiz kaynak kullanımı ve maliyetler azalırken, uygulamanızın isteklere hızlı yanıt vermesi sağlanır.

Laravel Vapor, ayrıca uygulama dağıtımınızı kolaylaştırır. Laravel Vapor CLI aracılığıyla uygulamanızı AWS üzerine dağıtabilir, veritabanı yönetimini, önbellekleme ayarlarını ve diğer yapılandırmaları kolayca yapılandırabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Vapor kullanarak uygulamanızın ölçeklendirilmesini otomatikleştirebilirsiniz. Yüksek trafik durumlarında otomatik olarak kaynakları artırarak uygulamanızın performansını koruyabilirsiniz.

Laravel Vapor, genel olarak AWS’nin ölçeklenebilirlik, dayanıklılık ve maliyet avantajlarından yararlanmak isteyen Laravel geliştiricileri için ideal bir seçenektir.

Yorum yapın